Военни паметници

Кюстендил

с. Багренци
Паметен знак и паметна плоча на за 1913 г. и 1915-1918 г.
с. Берсин
Архитектурен паметник на загинали1915-1918 г,
с. Богослов
Архитектурен паметник - възпоменателна чешма на загиналите във войните през 1912-1913 г. и 1915-1918 г.
с. Богослов
Паметен знак - свободно стояща паметна плоча на загиналите във войните през 1912-1913 г„ 1915-1918 г. и 1944-1945 г.
с. Бобешино
Архитектурен паметник-пирамида на загиналите във войните през 19121913г.и 1915-1918г.
с. Гюешево
Храм-костница „Св. Троица"
с. Гюешево
Паметен знак - свободно стояща паметна плоча на загиналите граничари Станчо Грозев и Васил Минков
с. Гюешево
Паметен знак - паметна плоча на генерал-лейтенант Стефан Тошев, командващ Пета армия през 1912-1913 г.
с. Гюешево
Паметен знак - свободно стояща паметна плоча на загиналите в Отечествената война
с. Грамаждано
Архитектурен паметник-пирамида на загиналите във войните през 19121913 г., 1915-1918 г. и 1944-1945 г.
с. Граница
Архитектурен паметник-пирамида на загиналите във войните през 19121913 г. и 1915-1918 г.
с. Граница
Паметен знак - свободно стояща паметна плоча на Кирил Самоволски, загинал в Отечествената война
с. Граница
Паметен знак - свободно стояща паметна плоча на загиналите в Отечествената война
с. Граница
Паметен знак - апликирана паметна плоча на Кирил Самоволски, загинал в Отечествената война
с. Горна Гращица
Архитектурен паметник-възпоменателна чешма с две възпоменателни плочи на загиналите във войните през 1912-1913 г., 1915-1918 г. и 1944-1945 г.
с. Горановци
Архитектурен паметник - обелиск на загиналите във войните през 19121913 г., 1915-1918 г. и 1944-1945 г.
с. Драговищица
Паметен знак - паметна плоча на загиналите във войните през 1912-1913 г. и 1915-1918 г.
с. Драговищица
Паметен знак - апликирана паметна плоча на Страхил Николов Шулев, доброволец, загинал във Втората световна война
с. Жабокрът
Архитектурен паметник - възпоменателна чешма на загиналите във войните през 1912-1913 г. и 1915-1918 г.
с. Каменнчка Скакавица
Паметен знак - свободно стояща паметна плоча на загиналите във Втората световна воина
с. Коняво
Архитектурен паметник на загиналите руски воини в Руско-турската война
Кюстендил
Паметен знак на загиналите във войните през 1912-1913 г-и 1915-1918 г.
Кюстендил
Архитектурен скулптурен паметник на загиналите воини от 13 рилски полк във войните 1912-1913 г. и 1915— 1918 г-
Кюстендил
Свободно стояща паметна плоча на загиналите във Втората световна война
Кюстендил
Архитектурен скулптурен паметник на загиналите във войните и въстанието за национално обединение и освобождение на Македония
Кюстендил
Паметен знак - апликирана паметна плоча на загиналите евреи във войните през 1912-1913 г„ 1915-1918 г. и 1944-1945 г.
Кюстендил
Паметен знак - паметна плоча в чест на щаба на Пета армия
Кюстендил
Паметен знак (ансамбъл) - две паметни плочи на загиналите руски воини и на българските воини, загинали във войните през 1912-1913 г. и 1915 1918 г.
Кюстендил
Гробища на загиналите във войните (1912-1913 г.)
с. Лозно
Паметник на Съединението
с. Лелинци
Архитектурен паметник - възпоменателна чешма на загиналите във войните през 1912-1913 г. и 1915-1918 г.
с. Ново село
Архитектурен паметник - пирамида на загиналите във войните през 19121913 г., 1915-1918 г. и 1944-1945 г.
с. Локощица
Архитектурен паметник - пирамида на загиналите във войните през 19121913 г. и 1915-1918 г.
с. Цървена ябълка
Архитектурен паметник - пилон на загиналите през 1912-1913 г., 19151918 г. и 1944-1945 г.
с. Лисец
Паметен знак - свободно стояща паметна плоча през 1912-1913 г, 1915-1918 г. и 1944- 1945 г.
с. Стенско
Паметен знак - паметна плоча на загиналите от с. Стенско за Родината
с. Кутугерци
Архитектурен паметник - пирамида на загиналите във войните през 19121913 г„ 1915-1918 г. и 1944-1945 г.
с. Преколница
Архитектурен паметник-пирамида на загиналите във войните през 19121913 г., 1915-1918 г и 1944-1945 г.
с. Раненци
Паметен знак - паметна плоча на загиналите от с. Раненци във войните през 1912-1913 г., 1915-1918 г. и 1944-1945 г.
с. Гърляно
Архитектурен паметник на загиналите за национално обединение
с. Долно село
Паметник на загиналите във Втората световна война
Кюстендил
Архитектурен паметник на Ильо Войвода
Кюстендил
Бюст-паметник на Ильо Войвода
Кюстендил
Паметник на Васил Левски
с. Лозно
Паметен знак - паметна плоча на опълченеца Димитър Николов
с. Раненци
Паметен знак - паметна плоча на опълченеца Атанас Тонев
Дупница
Паметник-костница на участниците в Междусъюзническата, Балканската и Първата световна война
Дупница
Паметник на загиналите воини през Балканската и Първата световна война
Дупница
Паметна плоча на загиналите евреи в Балканската и Първата световна война
Дупница
Паметна плоча на загиналите дупничани в Балканската и Първата световна война
с. Бистрица
Паметник на борците за национално освобождение
с. Самораново
Паметник на борците за национално освобождение
с. Баланово
Паметник на загиналите воини в Отечествената война
с. Грамаде
Паметник на загиналите воини в Междусъюзническата, Балканската и Първата световна война
с. Червен брег
Паметни плочи на загиналите воини в Отечествената война - 2 бр.
с. Трекляно
Паметник на Зинови Дойчинов, убит в първата фаза на Отечествената война
с. Габрешевци
Паметник с паметна плоча на загиналите през войните за освобождение на България
с. Добри дол
Чешма с паметна плоча на участниците от с. Добри дол в Балканската, Първата и Втората световна война
с. Долни Кортен
Паметник на загиналите във войните през 1912-1918 г. и 1941-1945 г.
с. Горни Кортен
Паметна плоча на участниците от с. Горни Кортен в Сръбско-българската война
с. Уши
Паметник на загиналите воини през 1912-1913 г., 1915-1918 г. и 1941-1945 г.
с. Уши
Паметник на загиналите във войните през 1913 г.
с. Киселица
Чешма с паметна плоча на загиналите от с. Киселица във войните през 19121913 г., 1915-1918 г. и 1941-1945 г.
с. Мегохия
Паметник-чешма на загиналите във войните през 1912-1913 г., 1915-1918 г. и 1941-1945 г.
с. Драгойчинци
Паметни к-чешма на загиналите във войните през 1912-1913 г., 1915-1918 г. и 1941-1945 г.
с. Средорек
Чешма-паметник на загиналите във войните за освобождение на България
с. Средорек
Паметник-чешма на загиналите във войните през 1912-1913 г., 1915-1918 г. и 1941-1945 г.
Сапарева баня
Паметник на загиналите в Отечествената война
Бобошево
Паметник на загиналите в Балканската и Първата световна война
с. Блажи ево
Паметник на загиналите в Илинденско-Преображенското въстание
Рила
Паметник на загиналите руски воини през Руско-турската война
Бобов дол
Паметна плоча на загиналите от Бобов дол в Отечествената война
с. Голяма фуча
Паметник на четирима воини, загинали в борбата за национално освобождение
с- Коркина
Паметник на четирима воини, загинали в борбите за национално освобождение
с. Голям Върбовник
Бюст-паметник на Желязко Стойков Станчев, загинал в Отечествената война
с. Шзтрово
Паметна плоча на загиналите от с. Шатрово във войните през 19121913 г. и 1915-1918 г.
Кочериново
Паметник на загиналите воини във войните през 1912-1913 г, и 1915-1818 г.
Кочериново
Паметник на загиналите руски воини от 124 Воронежки полк - П1 рота в Руско-турската война (1877-1878 г.)
Кочериново
Паметник на загиналите воини във Втората световна война
с. Стоб моста
Паметник на загиналите воини във войните през1912-1913 г. и 1915-1918 г.
с. Помери ново
Паметник на загиналите воини във войните през 1912-1913 г. и 1915-1918 г.
с. Мурсалево
Паметна плоча на загиналите във войните през 1912-1913 г. и 1915-1918 г.
с. Бураново
Паметник на загиналите воини във Втората световна война, участвали в битките при Счупено бърдо - Югославия 1944 г. и при р. Драва - Унгария, през 1945 г.
с.Бураново
Паметник на починал участник във Втората световна война